Diennakts loka šaušanas maratons

24.-25.03.2018 Priekulē notika pirmais Diennakts loka šaušanas maratons (telpās, 18m) Latvijā. Noskaidrot, kurš ir izturīgākais un trāpīgākais pēc 24 distancēm atbrauca šāvēji arī no Lietuvas. Sacensības rīkoja SK Curland no Grobiņas un mūsu kluba Agate un Marina bija arī tiesneši.

Arī mūsu kluba jauniešu komanda (N.Percova / A.Derbakovs / N.Siņņikovs) piedalījās šajās sacensībās vienā konkurencē ar pieaugušajiem un rekursīva loka komandu kopvērtējumā ierindojās 3.vietā. Nadežda Percova izcīnīja 1.vietu individuālā ieskatē par rezultatīvāko stundu rekursīvā loka konkurencē sievietēm.

Neiztika arī bez personīgajiiem rekordiem. Andrejs pāriecinoši iesāka savu cīņu plkst.16:00 (sacensību piektajā stundā) un jau pirmajā raundā (2 stundas – 60 šāvieni) izpildīja II pieaugušo klasi. Un 02:00-04:00 naktī uzlaboja šo rezultātu vēl par 3 punktiem. Savukārt komandas kapteinis Nikolajs Siņņikovs, kurš kopumā šāva veselas 10 stundas, uz rīta pusi izšāva personīgo rekordu un izpildīja sporta meistara kandidāta normatīvu no plkst. 06:00 līdz 08:00.

Lūk, neliels apraksts no šī notikuma:

“…iet 19. sacensību stunda… aiz muguras Nikolajam tikai īsiem brīžiem gulētā nakts un jau veikti 237 ieskaites šāvieni… bet vēl aiz muguras ir komandas biedri, kuri arī ir nomodā – uzmundrina un skatoties binoklī koriģē trāpījumus… līdz sporta meistara kandidātam palikušas trīs bultas un vajadzīgi 27 punkti. Pirmā bulta – 9! Aiz muguras sapulcējās visi 4 klātesošie mūsu kluba biedri…. visi tur īkšķus… otrā bulta – 8! … cerība vēl ir, bet tagad vajag trāpīt desmitniekā. Nikolajs mēģina maksimāli sakoncentrēties, rūpīgi pārdomā katra nākama šāviena posmu – kļūdīties nedrīkst! Uz taimera palika 40 sekundes un Nikolajs atvelk loku… komandas biedri skatās uz mērķa pat nemirkšķinot…. bet šāviens neseko, jo Nikolajs visticamāk sajuta kļūdu šāviena sagatavošanas procesā, tāpēc viņš atliek šāvienu … tas noteikti ir ļoti pareizs lēmums, kaut arī zināms risks, jo laika tagad paliek mazāk par 20 sekundēm… viņš mēģina savākties no jauna, vēl reiz atlikt laika nebūs tāpēc visu jāizdara precīzi un ideāli pareizi…. un JĀ! IR! Precīzi pa vidu! Sporta meistara kandidāts izpildīts! Komanda līksmo, Nikolajs arī, jo tagad var ļauties emocijām! Bet sacensības turpinās bez pārtraukuma, un kamēr Nikolajs vēl saņem apsveikumus, uz šaušanas līniju uz nākamām divām stundām jau dodas Percova… līdz sacensību beigām vēl veselas 5 stundas…”

Šīs sacensības nav pārbaudījums tikai sportiskai sagatavotībai, izturībai un gribas spēkam, te satiekas draugi, saliedējās komandas biedri. Šīs ir tās sacensības, kurās pēc būtības uzvarētājs ir katrs tikai tāpēc, ka tajās piedalās.

Vēlreiz vēlamies pateikties dalībniekiem par apņēmību un izturību, kā arī organizatoriem (SK “Curland” un SK “AiM Archery”) un tiesnešiem, kuriem tās bija īsts tiesāšanas maratons.

Atbildēt