Latvijas neaprīkotā loka šāvēji dominē Lietuvas čempionātā

Ziemas (iekštelpu) sezonai tuvojoties noslēgumam, Latvijas loka šāvējiem bija iespēja startēt Lietuvas čempionātā telpās, kas no 16.-17.martam notika Utenā.

Uz sacensībām devās Latvijas sportisti ar neaprīkotajiem lokiem (barebow) un izcīnīja visas iespējamās zelta medaļas šajā loka kategorijā (Lietuvas čempionu tituli un kausi gan, protams, palika pašiem lietuviešiem).

Marina Rjabkova sieviešu konkurencē kvalifikācijā uzrādīja otro rezultātu, bet pārliecinoši nostartēja izslēgšanas cīņās, uzvarot visas pretinieces, kas stājās pretī – 1/8 ar rezultātu 6:2, 1/4 – 6:0, 1/2 – 7:1 un cīņā par zeltu 6:0.

Puiši kvalifikācijā ierindojās pirmajā astotniekā. Nikolajs Siņņikovs tikai par vienu punktu atpaliekot no Latvijas rekorda (rikošta pret astīti dēļ, bulta ielidoja 7niekā), izšāva augstāko rezultātu kategorijā, Gintim Dzenim 6tais rezultāts, Mikam Albertam Gudovskim – 8tais.

Komandu sacensībās vīriešu komanda Siņņikovs/Dzenis/Gudovskis pārliecinoši bija vadībā gan kvalifikācijā, gan izslēgšanas cīņās.

Individāli puišiem nācās pacīnieties arī savā starpā. Pēc divām uzvarām (viena no tām tika uzvarēta ar izšķiršāvienu), Mikam ceturtdaļfinālā nācās stāties pretī Nikolajam, atzīt viņa pārākumu un samierināties ar 8.vietu. Ginti 6.vieta kvalifikācijā iekārtoja otrā izlēgšanas cīņu zarā. Pirmajās divās cīņās Gintim uzvaras ar 6:4, trešajā uzvara izšķiršāvienā (6:5), pusfinālā uzvara ar 6:2 un finālā bija jāstājas pretī Nikolajam, kurš arī līdz finālam bija ticis ar uzvaru 6:2.

Zelta cīņa tik spraiga vairs nebija – Nikolajam sērijās šaujot 27, 26, un 28 (no 30), viegla uzvara pret savu kluba biedru Ginti un iegūts Lietuvas čempionāta zelts, Gintim sudrabs.

Apsveicam!