Baltijas valstu čempionāts telpās

Nedēļas nogalē (3.-5.02.2017) Ventspilī noslēdzās Baltijas valstu atklātais čempionāts telpās. Sacensības apmeklēja 25 klubu sportisti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Baltkrievijas, kopā sacensībās piedalījās ap 120 dalībniekiem.

Sestdien loka šāvēji aizvadīja kvalifikācijas šaušanu 25 m un 18 m distancēs, bet svētdiena tika atvēlēta izslēgšanas turnīriem un jaukto komandu cīņām. Seši mūsu kluba biedri ar panākumiem startēja rekursīvā un kompaktloku klasēs, atvedot mājas vienu sudraba un divas bronzas medaļas.

Rekursīvā loka klasē sievietēm Marina Rjabkova izcīnīja 3.vietu, cīņā par iekļaušanu finālā piekāpjoties Igaunijas sportistēm un Londonas olimpisko spēļu dalībniecei Rēnai Parnatei (Reena Parnat). Rekursīva loka jaukās komandas turnīros Marina pārī ar šī gada Latvijas čempionu Ivo Lipsti (SK Amazones) cīņā par 3.vietu pārspēja vēl vienu Latvijas komandu (M.Kazus/I.Bārene, SK Amazones). Pirmo un otro vietu atstājot Igaunijas komandām.

Kompaktloku klasē vīriešiem mūsu klubu pārstāvēja Andris Bēniņš, Haralds Bensons un Edgars Šilovs. Un turnīros, līdzīgi kā nesen aizvadītā Latvijas čempionātā, pirmajā cīņā satikās Andris un Edgars, rezultātā Edgaram cīņa par medaļām bija beigusies uzreiz. Savukārt Haralds 1/4 finālā zaudēja ar vienu punktu mazākumu Lietuvas sportistam Ugniusam Timinskim (Ugnius Timinskas). Un Andris ar 141 pret 143 piekāpās Ventspils kluba pārstāvim Sergejam Meļeškevičam, ierindojoties dalītā 5.vietā. Haralds Bensons un Edgars Šilovs – attiecīgi 7. un dalītā 9.vietā .

Kompaktloka jauktās komandu cīņā mūsu kluba pārstāvēja startēja divās komandās – Kostina/Šilovs un Bēniņš/Oleksejenko (SK Atlantis). Un kārtējo reizi mūsu kluba pārstāvji satikās jau turnīra sākumā, rezultātā Kostina/Šilovs palika 7.v.  Bēniņš/Oleksejenko sīvā cīņa atstāja aiz sevis SK Odisejs komandu Grīnvalde/Tjutjukovs, un tik nedaudz veiksmes pietrūka cīņā ar Lietuviešu komandu par zeltu. Rezultātā Bēniņš/Oleksejenko (SK Atlantis) tiek pie Baltijas čempionāta sudraba.

Pirmo reizi piedaloties Baltijas čempionātā pozitīvu sniegumu parādīja arī Aleksandra Kostina, šaujot kompaktloku klasē.  Sestdienas kvalifikācijā sportiste būtiski uzlaboja savu Latvijas čempionāta rezultātu un tikai daži punkti pietrūka līdz nākamās sporta klases izpildei.

Vēl viens mūsu klubs pārstāvis, kurš sāka nodarboties ar šo sporta veidu tik pagājušajā gadā un kuram šī bija pirmā pieredze tik nozīmīgāka ranga sacensībās ir Nikolajs Siņņikovs. Šaujot rekursīvo loku klasē 40 sportistu konkurencē ierindojās dalītā 33.vietā, turnīrcīņā zaudējot 2016.g. gada Latvijas Olimpiādes 2.v. ieguvējam, ventspilniekam Igoram Skrebelim (SK Odisejs).

Vēlreiz apsveicam Andri Bēniņu ar 2.vietu CX komandu cīņā un Marinu Rjabkovu ar bronzas medaļām RW individuāla cīņā un RX komandās.

Bez sportistiem ir vēl viena kategorija, kura, kaut arī necīnās par medaļām, bet ir ne mazāk svarīga sacensību “sastāvdaļa”. Šajā kategorijā vienmēr “startē” tikai viena komanda, kurai ir vairāk par 16 stundām gara, atbildīgā un lielu uzmanību prasoša darba diena.  Runa iet par mūsu mīļajiem un jaukajiem tiesnešiem, viena no kurām bija mūsu kluba biedre Agate Zālīte. Paldies Jums par Jūsu izturību!

Starp sacensību dienam notika kārtējais tiesnešu seminārs un jauno tiesnešu apmācība, kuru vadīja starptautiskas kategorijas tiesnese ar Pasaules, Eiropas čempionātu un Rio paraolimisko spēļu pieredzi – lietuviete Ringa Baltrušaite. Ceram ka pēc šī pasākuma vairāki pretendenti nokārtos eksāmenus un vairos tiesnešu pulku.

Paldies sacensību organizatoriem, Latvijas Loka šaušanas federācijai un Ventspils pilsētai par šāda mēroga sacensībām. Vēlreiz sveicam visus medaļas ieguvējus, sportistiem novēlam neatlaidību treniņos, augstus sportistus rezultātus un pjedestāla virsotnes.