Grobiņa Open 2019

Aukstā un ļoti vējainā 2019.gada 25.maija dienā tika aizvadītas kārtējās starptautiskās sacensības Grobiņā. Šoreiz mūsu klubu pārstāvēt devās delegācija no 4 sportistiem un 2 tiesnešiem.

Vējš šajā skaistajā un senajā vikingu pilsētā,  kā smags vilciens pa sliedēm, visu dienu mērķtiecīgi un neatlaidīgi tik uzņēma un uzņēma ātrumu, un drīz vien aiz mākoņiem paslēpās saulīte un šāvēji sāka vilkt ārā no somām cepures un cimdus.

Prieks par Andreju Percovu, kuram šīs bija pirmās sacensības 70m distancē un kuram tik sarežģītos laika apstākļos izdevās parādīt labu sezonas sākumrezultātu. Labs starts bija arī kompaktloku klasē – Edgars no 6.vietas kvalifikācijā turnīros izcīnīja 4.vietu. Marina sākumā kļūdījās vēja aprēķinos un tikai otrajā distancē daudz maz “atrada” vēju. Bet galvenais “dienas varonis” šoreiz bija “Grobiņa open 2019” uzvarētājs Nikolajs.

Lūk ko Nikolajs saka par savu startu: “Šīm sacensībām biju labi sagatavojies treniņos un jūtos labā formā. Bet, sākot šaušanu, visas bultas lidoja pa labi praktiski vairoga malā, tieši tur, kurā virzienā pūta vējš. Tēmeklis jau bija izskrūvēts līdz pašam galam un praktiski nebija redzams aiz roktura, bet situācija ar trāpījumiem neuzlabojās un viltīgais vējš tikai turpināja pieaugt. Šajā brīdī sāku domāt, ka vējš tomēr tik ļoti nevarēja izmainīt tēmekļa stāvokli un tā arī bija!  Acīmredzami pārāk aizrāvos ar vēju un palaidu garām citu būtisku lietu, kurai loka šāvējam jāseko līdzi. Trenere atgādināja man par to un otrā kvalifikācijas puse trāpījumu ziņā bija kā diena pret nakti salīdzinājumā ar pirmo un arī es atguvu pārliecību savā šāvienā. Turnīros bija grūti – vējš, aukstums, nogurums, stipra konkurence –  bet strādāju tiešām uz visiem 100% ar pilnu atdevi. Pirmajā cīņā uzvara 6:2, otrā cīņā man pretī bija ļoti pieredzējis Lietuvas sportists un cīņu vinnēju ar desmitnieku izšķiršāvienā. Pēc šī izšķiršāviena man likās, ka labāk es jau neizšaušu, un bija grūti koncentrēties uz šāvienu, bet saņēmos un izlēmu turpināt cīnīties. Nākamā cīņa atkal neizšķirts un atkal izšķiršāviens, kuru vinnēju iešaujot 9. Pusfinālā tikos ar Latvijas izlases dalībnieku un atkal nonācām līdz izšķīršāvienam – trāpījums 10 – es atkal uzvarēju. Toties finālcīņā jau biju absolūti mierīgs, jo pēc trešā izšķiršāviena pēc kārtas, man vairs nebija spēka uztraukties. Esmu gandarīts, ka pēc tik slikta kvalifikācijas sākuma atradu sevī spēku, izlabot kļūdu, atgūt pārliecību un izšaut turnīrus, tik labi, cik es to māku treniņos!”

Olimpiskā loka klasē:

  • A.Percovs dalītā 17.vieta
  • M.Rjabkova – 4.vieta
  • N.Siņņikovs – ZELTS
  • Siņņikovs/Rjabkova – BRONZA jauktās komandu cīņās

Kompaktloku klasē:

  • E.Šilovs 4.vieta

Tiesneši: Agate Zālīte un Andrejs Derbakovs

Kopumā sacensībās piedalījās 59 dalībnieki no 18 klubiem četrās loka klasēs.

Apsveicam sportistus un viņu trenerus ar sasniegumiem!