Jarvakandi Open 50 gadu jubileja

Nedēļas nogalē mūsu kluba biedri Marina un Nikolajs devās uz Jarvakandi (Igaunija), kur norisinājās 50 gadu jubilejas sacensības “Jarvakandi open”. Apmeklētāju skaits bija liels un konkurence ļoti nopietna. Iepriecināja organizatoru sarūpētās dāvanas visiem dalībniekiem, piemēram, piemiņas medaļa ar sacensību logo. Dalība šajās sacensības mūsu komandai gan sanāca visādā ziņā iespaidiem bagātas. Tumšā nakts, visapkārt bieza migla un pēkšņi uz ceļa parādās bullis, kurš iet mums pretī un no ceļa nogriezties netaisās, tad tukšā skola mūsu viesnīcas vietā un maza pilsētiņa pilnīgi bez cilvēkiem, ielas apgaismojuma, jebkādā norādēm un ar puspamestām ēkām. Igauņu policija gan bija draudzīga un atsaucīga. Īsumā kaut ka tā šoreiz mūs sagaidīja Igaunija! Dzīvojām ap 20 km no sacensības laukuma, jo vietā kurā dzīvojam parasti braucot uz Jarvakandu sacensībām šoreiz viss bija aizņemts.

Kopumā nostartējam labi. Marina 294+ 292=586 kvalifikācijā. “Praktiski visās sērijas viena bulta no sešām bija kaut kas ap “zilo zonu”, kas arī vilka rezultātu uz leju. Bija viena sērija 48 ar divnieku. Šāviena sajūtas bija labas, laiciņš tiešam ideāls. Atšķirībā no pavasara, šobrīd man ir skaidrs uz ko strādāt, lai nebūtu tie atrāvieni. Šī āra sezona jau iet uz beigām – praktiski palika tikai Latvijas čempionāts. Tad neliela atpūta un jāsāk gatavoties nākamai sezonai, jo nākamgad Eiropas čempionāts būs agri – maijā, tas nozīmē, ka jau agrā pavasarī jābūt labā formā”, stāsta Marina.

Savukārt Nikolajs kvalifikācijā uzrādīja stabilu rezultātu 305+307=612. Un lūk ko Nikolajs saka par savu startu: “Es jūtu ka šobrīd varu un galvenais ka esmu gatavs šaut stabili 620-630, bet man nedaudz trūkst pieredze un pārliecība par sevi un savam šāvienam. Kaut gan burtiski pēc katrām sacensībām jūtu ka palieku stiprāks, pieredzes bagātāks un galvenais pārliecinātāks. Pēc katram sacensībām visas domas, sajūtas un atziņas par savu startu pierakstu treniņu blociņā, tas ļoti palīdz. Es pārlasu, ko biju rakstījis, piemēram, pirms gada un ko rakstu pēc sacensībām tagad, tur redzama liela atšķirība. Un tā es redzu ko man iedeva sacensību pieredze un kā atmaksājās ieguldītājs mana un manas treneres darbs treniņos.

“Runājot par jaukto komandcīņām”, – turpina stāstīt Marina, “tad skaidrs ir viens, mēs ar Nikolaju tik labi satrenējušies šaut komandā, ka šaušanas laika ziņā vienkārši esam lieliski, jo, mierīgi šaujot savā ritmā, regulāri paliek pāri ap 15 sekundēm un vēl paspējam atlikt kādu šāvienu. Atliek tik piestrādāt pie stabili laba rezultāta. Vīriešu komandcīņās Nikolajs nedaudz pazaudēja šāviena sajūtu un viņi šāvieni bija diezgan izmocīti, bet viņa komandas biedri šāva kā lauvas – droši un pārliecināti! ”

Rezultāti:

  • Marina Rjabkova RW – Q 294+ 292=586, 1/16 bez pretinieka, 1/8 zaudējums 1:7, sacensībās dalīta 9.vieta
  • Nikolajs Siņņikovs RM – Q 305+307=612, 1/16 uzvara 6:0, 1/8 zaudējums ar 0:6, sacensībās dalīta 9.vieta
  • Siņņikovs/Rjabkova RX – 5.v. no 12 komandām
  • Siņņikovs/Bružis/Ozoliņš RM – BRONZA

Jāatzīmē, ka šoreiz sacensības bija ne tikai ļoti labi organizētas, bet dalībniekus priecēja ļoti plaša un krāšņa izklaides programma. Loka šāvēji varēja izmēģināt roku frisbijā (izrādās nemaz tik viegli tajā grozā nevar trāpīt). Fizisko aktivitāšu klāsts ar to nebeidzās – daži spēlēja futbolu, daži sacentās bultas mešanā kurš tālāk aizmet, bet daži pievērsās fizikas un cilvēka biomehānikas jautājumiem jeb citiem vārdiem fiziskām aktivitātēm ar fitnesa ar akrobātikas elementiem. Noslēgumā gards deserts un uguņošana.

Kopumā sacensības apmeklēja atlēti R un C loku klasēs no Igaunijas, Lietuvas, Latvijas , Baltkrievijas, Krievijas, Somijas un Itālijas.

P.S. Paldies mūsu kluba biedriem, kuri sekoja līdzi mūsu rezultātiem. Mēs ne vienmēr uzreiz varam atbildēt uz jūsu sms, bet mēs tos redzam, lasām un tas mums dod pozitīvas emocijas.

Rezultāti Ianseo.net