Agate Zālīte iegūst WAE Kontinentālā tiesneša statusu

No 2019.gada 18.līdz 20.oktobrim Francijas pilsētā Sallanches Monblāna kalna pakājē notika mācību seminārs Nacionālās kategorijas tiesnešiem, kuri bija ieinteresēti iegūt WAE (World Archery Europe) Kontinentālā tiesneša statusu.

Kursos piedalījās 20 nacionālās kategorijas tiesneši no dažādām Eiropas valstīm – Nīderlandes, Beļģijas, Turcijas, Maltas, Igaunijas, u.c., un no Latvijas kursos piedalījās Agate Zālīte (SK AiM Archery).

Piektdienā un sestdienā WAE Tiesnešu komitejas pārstāvju Jean Martens (BEL), Klaus Lykkebæk (DEN) un Luca Stucchi (ITA) vadībā tika apgūtas teorētiskas un praktiskās zināšanas par tiesneša darbu, sacensību noteikumiem, kā arī tika analizētas dažādas problēmsituācijas no iepriekšējām sacensībām (case studies).

Kursu noslēgumā, svētdien notika eksāmens, kurš sastāvēja no divām daļām – testa par loka šaušanas sacensību noteikumiem un situāciju analīzes piemēriem. Lai iegūtu pozitīvu vērtējumu un WAE Kontinentālā tiesneša statusu, bija nepieciešams uzrādīt vismaz 80% pareizās atbildes.

Novembra sākumā notika WAE valdes sēde, pēc kuras tika saņemta ziņa no WAE ģenerālsekretāres, ka Agate Zālīte eksāmenu ir nokārtojusi un ieguvusi Kontinentālā tiesneša statusu.

Kursus organizēja Francijas Loka šaušanas federācija un pirmo reizi WAE vēsturē notika divi semināri paralēli – turpat un tajā pašā nedēļas nogalē tika organizēta arī meistardarbnīca (workshop) esošajiem WAE tiesnešiem, lai padziļinātu praktiskās iemaņas un zināšanas par 3D un Field sacensību noteikumiem un tiesāšanu.