Nedēļas nogalē AiM Archery nostartēja augsta ranga sacensībās Grobiņā

Nu jau loka šāvējiem labi pazīstama pilsētā Grobiņā iepriekšējā nedēļas nogalē notika divas augsta ranga sacensības.

Seeburgas stops

13.01.2018 pēc WA noteikumiem vingrinājumā 18m rounds notika sacensības “Seeburgas stops”. Startēt varēja tikai pieaugušo konkurencē, olimpiskā, neaprīkotā un kompaktloka klašu sportisti, kuri ir izpildījuši vismaz II pieaugušo sporta klasi.

Marina sacentās neaprīkotā loka klasē vīriešu un sieviešu apvienotā konkurencē. Kvalifikācijā izšāva 499 punktus,  uzlabojot iepriekšējo Latvijas rekordu (491 punkti) un ierindojās 1.vietā. Cīņa par vietu uz pjedestāla norisinājās šaujot izslēgšanas turnīrcīņas, bet turnīrcīņas par medaļām – altenatīvajā šaušanā. Tas nozīmē, ka katrs no pretiniekiem šāva pa vienam šāvienam 20 sekundēs. Šāds laika limits un šaušanas secība ir spraigāka sportistiem, bet interesantāka skatītājiem, jo tie uz lieliem ekrāniem var sekot līdzi katrai finālā izšautai bultai.

Finālā Marina cīnijās ar pieredzējušo un vienu no labākajiem Latvijas neaprīkotā loka klases šāvējiem Vitāliju Solovjovu no “Archery Liepāja”. Bet, dažas pieļautas kļūdas pēdējās sērijās un Marina Rjabkova ierindojās 2.vietā. “Šādā līmeņa sacensībās ar izšautu sešinieku vai septiņnieku zeltu izcīnīt skaidrs ka nevar!” – savu finālcīņas sniegumu rezumēja Marina.

Olimpiskā loka vīriešu konkurencē AiM Archery pārstāvēja Nikolajs un Ivars.

Nikolajs kārtīgi iešāvās tikai otrajā distancē – 231 + 271 punkti attiecīgi un 18.vietā kvalifikācijā. Toties turnīrus sāka pārliecinoši: par iekļūšanu 16-iekā ar 6:0 uzvarēja Igoru Skrebeli (SK Odisejs), par iekļaušanu 8-iekā sīvā cīņā ar 6:4 pārspēja Jāni Apsīti (SK Amazones), kurš kvalifikācijā bija otrais. Bet par iekļaušanu četrniekā mūsu kluba biedrs ar 3:7 piekāpjās Lietuvas sportistam Tarūnam Lubim (Taurūnas Lubys), līdz ar to Nikolajs Siņņikovs fināltabulā ierindojās 7.vietā.

“Jāšauj pārliecinoši un droši! Uztraucoties, šāviens vairs nav tik pārliecinošs, kā treniņā. Otrajā distancē noticēju sev, nedaudz nomierinājos, saņemos, un tad viss arī atkal sāka sanākt kā treniņā”  – sacīja Nikolajs un vēlāk atzina, ka “Sacensību pieredze ir nenovērtējama un jāstartē regulāri, lai būtu formā un ātrāk adaptētos nepierastās šaušanas telpās”.

Labi un savā šī brīža sagatavotības līmenī nostartēja arī Ivars Zvirgzdiņš.  Kvalifikācijā 471 punkti un fināltabulā dalītā 17.vieta.

Sacensības sadarbībā ar Grobiņas sporta klubu “Curland” vadīja un tiesāja arī Agate Zālīte – “Pēc labi noritējušām sacensībām vienmēr ir gandarījuma un labi padarīta darba sajūta. Bet sacensību kvalitāte vienmēr ir atkarīga no komandas darba – jo labāk sastrādājusies un zinošāka komanda, jo sacensības novadīt ir vieglāk, raitāk un ērtāk arī šāvējiem. Par to saku paldies Mārtiņam, Dacei & Co no Curland un Elīnai Lapsiņai no Amazonēm! Prieks ar Jums sastrādāties!”

LIAC 2018

Nemazāk veiksmīgi noritēja arī “Latvijas Apvidus loka šāvēju čempionāts telpās 2018”, kur mūsu klubu pārstāvēja vēl kupāks skaits.

Olimpiskā loka junioru čempions (JMFS-R) Andrejs Derbakovs izcīnīja zeltu un uzlaboja Latvijas rekodru, Nadežda Percova (JFFS-R) par katru punktu cīnijās ka lauva un rezultātā izcīnīja 2.vietu, Agate Marija Smuidre ne mazāk braši un, šaujot ar Nadeždu viena konkurencē, ierindojās 4.vietā. Nikolajs Siņņikovs startēja arī ar olimpisko loku 17-18 gadu vecuma jauniešu konkurencē un tika pie zelta medaļas, arī ierakstot savu vārdu starp Latvijas rekordistiem.