Rīgas čempionāts

2018.gada 24.novembrī Rīgas Sporta manēžā norisinājās ikgadējās starptautiskās sacensības “Rīgas čempionāts telpās 2018”. Par godu Latvijas 100-gadei tika aicināti sportisti no Rīgas sadraudzības pilsētām un kopumā sacensībās piedalījās 159 sportisti no 9 valstīm – Lietuvas, Baltkrievijas, Polijas, Igaunijas, Krievijas, Kazahstānas, Moldovas, Somijas un Latvijas. Un šīs noteikti bija šī gada lielākas sacensības telpās Baltijā.

Dienas pirmajā pusē meistarībā sacentās neaprīkotā un garā loka šāvēji vingrinājumā 18m round. Šajā rīta sesijā mūsu klubu pārstāvēja Marina Rjabkova neaprīkota loka klasē. Neskatoties un to, ka skaitliski konkurence šajā klasē nebija tik liela kā citās klasēs – tikai 8 dalībnieces, tomēr, te bija labākās šī brīža Latvijas, Igaunijas un Lietuvas neaprīkotā loka sportistes, t.sk. š.g. WA Eiropas 3D čempionāta dalībnieces. Rezultātā Marinai izdevās ne tikai izcīnīt zeltu (511 punkti), bet arī labot Latvijas rekordu.

Otrajā dienas pusē, vingrinājumā 2x 18m round, sacentās olimpiskā loka un kompaktloka šāvēji. Edgara Šilovam (CM klase) kārtīgi iešauties sanāca tikai otrajā raundā, ka rezultātā ar 1093 punktiem ierindojās 12.vietā (no 20 sportistiem). Olimpiska loka klasē startēja divi mūsu kluba jaunieši Nikolajs Siņņikovs un Andrejs Derbakovs, kuri pieaugušo konkurencē ierindojās attiecīgi 10.vietā (1100 punkti) un 28.vietā (996 punkti) starp 44 sportistiem. Abi nestartēja ļoti stabili visas 4 distances. Olimpiskā loka klasē sieviešu konkurencē no mūsu kluba startēja arī šo sacensību rīta sesijas čempione Marina Rjabkova un ar 1071 punktiem izcīnīja 3.vietu. Cīņa par šo bronzu notika līdz pat pēdējai bultai un 4.vietā ierindojās sportiste no Kazahstānas ar tieši tādu pašu punktu summu, bet ar mazāku trāpīto 10-tnieku skaitu. Tas arī izšķīra medaļnieku sastāvu.

Vēl mūsu kluba pārstāvji aktīvi piedalījās tiesnešu un tienešu palīgu lomās – A. Zālīte pildīja sacensību sekretāra pienākumus, bet jaunieši Agate Marija, Ivans un rīta sesijā arī Andrejs, palīdzēja ievadīt rezultātus, lai tiem varētu sekot līdz tiešsaistē.

Rīgas čempioni:

  • Rimma Matvejeva (LAT) un Dan Olaru (MDA) – rekursīvais loks;
  • Emily Hoim (EST) un Maksim Zakharenko (RUS) – kompaktloks;
  • Marina Rjabkova (LAT) un Aleksandr Zalivakin (RUS) – neaprīkots loks;
  • Inge Sirkel-Suviste (EST) un Kulgar Kolk (EST) – tradicionālais loks.

Rezultāti –  http://ianseo.net/Details.php?toId=4492