Sacensības Braslas upes krastā “Braslas kauss 2017”

Jau sesto gadu pēc kārtas “Brasla kauss” rīkotāji organizē starptautiskā līmeņa loka šaušanas sacensības. Divas dienas šāvēji sacenšas meistarībā ainaviskā trasē gar Braslas upes krastiem šaušanas un atpūtas bāzē “Mārkulīči” (Pārgaujas novadā). Apvidus maršruta (56 mērķi) garums bija ~7km, kurā, sportistiem nezināmos attālumos, tika izvietoti 56 3D zvēru maketi. Pirmajā dienā šāvējiem bija jāveic 2 ieskaites bultas katrā no 56 mērķiem mērķiem, bet 2.dienā – vienu bultu katrā mērķī.

Svaigs gaiss, beidzot maija mēneša cienīgiem laika apstākļi, skaistā Latvijas daba, un 3-4 cilvēku grupas ar lokiem viena pēc otra virzās pa trasi – 3D bebra mērķis upes krastā, bet pēc brīža meža malā 3D lūsis visā krāšņumā, un te aiz kokā paslēpusies 3D lapsa, lūk, tālāk, pļavā, jau redzamas 3D zaķa ausis… Izšautās bultas sameklētas, rezultāti pierakstīti, nākamais mērķis, spriežot pēc kartes, būs pāri pļavai, aiz uzkalna, pie upes… Grupa soļo uz nākamo mērķi… Tā trasē tiek pavadīti vidēji ap 7 stundām dienā… Beidzot trase iet pa mežu, te ir vēsāk, drīz būs arī dzeramā ūdens uzpildes punkts. Ir! Ūdens! Grupā vēsmo svētku vērti prieki! Un tad uz nākamo mērķi, jau redzams šaušanas pozīcijas mietiņš un 3D meža cūka kaut ko rok starp divām eglītēm…

Sacensības bija noorganizētas augstā līmenī. Skaista un interesanta trase, ekskluzīvi kausi un brīnumaini garšīgas pusdienas no šefpavara Jāņa Sproģa.

Īpašs prieks par mūsu kluba biedru rezultātiem:

  • Pirmkārt, prieks par Agates Zālītes izturību, kura ne tikai bija arī viena no sacensību organizatoriem, bet arī pati piedalījās sacensībās ārpus konkurences šāva ar kompaktloku (AFFU).
  • Ivars Zvirgzdiņš AMFS-R klasē izcīnīja 1.vietu!
  • Marina Rjabkova BB-R klasē apvienotā vīr. un siev. konkurencē – 2.vietu.
  • FS-R jauniešiem 1.vietu izcīnīja Nikolajs Siņņikovs un 3.vietu Kristiāna Puškeire!
  • Andris Bēniņš AMFU+BU sacensībās piedalījās tikai pirmā dienā un izšāva ceturto augstāko rezultātu.

Sacensības apmeklēja 106 dalībnieki no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Baltkrievijas un Anglijas.

Pateicamies SK “Free Wind Archers” par lieliskajām sacensībām!

Rezultāti atrodami šeit

Atbildēt