Seeburga – loka šaušanas un vikingu pilsēta

27.-28.05.2017 mūsu kluba sportisti piedalījās SK Curland rīkotajās sacensībās Grobiņā (vēsturiskais nosaukums Seeburg). Sacensības “Grobiņa open” un maija mēneša “Mani pirmie starti” tika rīkotās sadarbībā ar LLŠF un Grobiņas novada domi.
Sestdienā sacensībās “Grobiņa open” par medaļām cīnījās 44 atlēti no 11 Latvijas un Lietuvas loka šaušanas klubiem.

Agrs rīts, sportisti gatavojas startam. Dažs saliek loku, cits jau stāv rindā uz tehnisko komisiju, kāds vēl reģistrējās un noskaidro savu šaušanas vairogu un indeksu. “Stāties uz atklāšanas parādi!” – atskan pa visu lauku… Un sportisti nostājās rindā. Izskan ievadu runa, labu rezultātu novēlējumi, organizatoru norādījumi utt. Sacensības ir atklātas! “Piecu minūšu gatavība!” – skan atkal mūsu kluba biedriem labi pazīstama balss. Tā ir mūsu kluba vadītāja Agate, un viņa šoreiz atkal ir sacensību tiesneša lomā.

Šaušanai tika atvēlēts futbola laukums, blakus skeitparkam, praktiski pilsētas centrā. Laiks bija saulains, un vējš – Kurzemes gaumē – pāris reizes mans tālskatis tika nopūsts gar zemi. Kopumā laika apstākļi šaušanas bija labi, kaut arī pūta stiprs vējš, bet tas bija diezgan vienmērīgs. Sacensību formāts paredzēja kvalifikācijas raundu (72 šāvieni) un tālāk cīņa par medaļām notika izslēgšanas turnīros.

Haralds Bensons startēja 50m CM konkurencē un ar 645 punktiem kvalifikācijā izpildīja Latvijas jaunatnes A normatīva prasības. Turnīros, cīņā par zeltu, ar 128 pret 115 ņēma virsroku pār K.Liepu (SK Amazones).

Nikolajs Siņņikovs šāva 60m apvienotajāā kadetu konkurencē (olimpiskais loks), kvalifikācijā ierindojoties 2.vietā. Sasprindzināta cīņa šajā konkurencē notika par iekļaušanu finālā –  R.Sergejevs (SK Amazones) un N.Siņņikovs nonāca līdz shoot-off. Abi sportisti iešāva devitniekā, bet Romāna bulta atradās tuvāk centram. Un tad cīņā par bronzu ar 6:2  Nikolajs guva uzvaru pret J.Valdmani (SK Amazones).

Marina Rjabkova startēja RW klasē (70m) un uzvarēja cīņā par zeltu ar 6:4 pret I.Bāreni (SK Amazones).

Savukārt svētdienā mūsu kluba biedri ar olimpisko loku startēja “Mani pirmie starti”. Marina šāva no 70m distances meistarklasē apvienotā vīr./siev. konkurencē ar un ierindojās 2.vietā. Nikolajs – 2.vieta apvienotā kadetu konkurencē 60m distancē. Kristiāna un Artjoms – apvienotā konkurencē 15-17 g.jaunieši – attiecīgi 4.vieta un 7.vieta.

Paralēli sacensībām Grobiņā, ar plašu kultūras un izklaides programmu, norisinājās pilsētas svētki. Koncerti pilsdrupās, roksāga Ālandes upes krastmalā, vikingu kaujas uzvedumi, ugunšovs un citas atrakcijas.

Atbildēt