Latvijas Jaunatnes olimpiāde

7.-8.07.2017 norisinājās Latvijas Jauniešu Olimpiāde. Seši mūsu kluba pārstāvji šāva zem Mārupes un Ķekavas novada karogiem.

Piektdienā sacensības sākās ar krāšņu atklāšanas ceremoniju. Simtiem jauno svētku gājienā ar godu nesa savu komandu karogus. Uzmudinošas runas, svētku koncerts un fantastiskā uguņošana.

Šīs bija lielākas un atbildīgākās šīs sezonas sacensības olimpiskā loka klasē, vairākums jauniešu pirmo reizi bija šāda mēroga sacensībās. Visu sestdienu no 9:00 līdz 18:00 loka šāvēji pavadīja spraigā cīņā ar sevi, ar savām emocijām, katram bija kaut viens mazāks vai lielāks lūzuma brīdis, kad nācās saņemties no pēdējiem spēkiem un atkal iet cīņā. Bija tehniskā pauze (Andrejam izjuka tēmeklis), bet problēmu operatīvi novērsām dažas sekundēs, ātrāk, nekā tiesnesis paspēja pienākt, lai apturētu taimeri un nofiksētu palikušo šaušanas laiku un atlikušo šāvienu skaitu.

Kvalifikācijā tika šauts Standart round vingrinājums – 36 šāvieni no 50m + tik pat daudz no 30m. Savukārt uzvarētāji tika noskaidroti SET turnīru sistēmā – izslēgšanas mači. 1.-6.v. tika apbalvota ar diplomiem, 1.-3.v – ar medaļām.

Ķekavas novadu pārstāvēja pieredzējis sportists un 2015.g. Latvijas Jaunatnes olimpisko spēļu 5.v. ieguvējs Haralds Bensons, kurš šobrīd ar kompaktloku cīnās Eiropas Jauniešu kausa 2.posmā Horvātijā Latvijas jaunatnes izlases sastāvā.

Jaukto pāru komandas Haralds šāva pārī ar N.Percovu (SK Ķekavas šautra), izcīnot 6.v. komandcīņā un 7.vietu individuāli.
Par Mārupes novadu startēja Artjoms Denisovs, Andrejs Čerņakovs, Nikolajs Siņņikovs, Veronika Fomenko un Kristiāna Puškeire. Kvalifikācijā mūsu sportisti visi uzdarīja labākos sezonas rezultātus. Jaukto pāru komandās startēja Siņņikovs/Puškeira ierindojoties 7.vietā un Denisovs/Fomenko – dalītā 9.vietā. Individuāli Kristiāna izcīnīja 8.vietu, Veronika – 7.vietu, Andrejs – dalītā 9.vietā, Artjoms – 8.v.

Spraiga cīņa līdz shoot-off izvērtās Nikolajam un Artūram Bublauskim (Durbes novads) par bronzu. Abi sportisti iešāva 10-nieka zonā, bet Artūra bulta trāpīja nedaudz tuvāk centram, kas bija nepieciešams, lai uzvarētu.

Apsveicam visus ar panākumiem! Paldies par Jūsu darbu! Sirsnīgs paldies Mārupes un Ķekavas novadam!

Un vēlreiz sveicam par izcīnītām godalgotām vietām:

  • Nikolajs Siņņikovs – 4.vieta individuāli
  • Haralds Bensons – 6.vieta jauktās komandu cīņās

Latvijas Jaunatnes Olimpiādē tiesnešu komandas sastāvā kā sekretāre bija Agate Zālīte, trenere un Mārupes komandas oficiālā pārstāve – Marina Rjabkova. Mūsu kluba vārdā pateicamies Agatei un Marinai par viņu ieguldījumu mūsu kluba izaugsmē, loka šaušanas attīstībā un jauno sportistu sagatavošanā.

Atbildēt