Veiksmīgs starts Igaunijā!

Ir sacensības pēc kurām kaut kā īpaši stipri jūties kā daļa no lielās loka šāvēju saimes visā pasaulē. Vienas no šādām sacensībām ir ikgadējās Estonia Open (IFAA Field sacesnības kurās šauj 3 dzā’dus vingrinājumus – Animal/Field/Hunter round). Tradicionāli sacensībās piedalās loka šāvēji no Igaunijas, Lietuvas, Latvijas, Krievijas un Somijas. Un katru gadu dalībnieku skaits aug!

Šīs sacensības slavenas loka šāvēju aprindās ne tikai ar lieliski iekārtotu stacionāro trasi mežā un trīs dienu nacionāla čempionātā formātu, bet arī ar daudziem papildus turnīriem. Piemēram, “siera šaušana” – 100 – 120 m attāluma tiek novietots speciāli pasūtīts siera ritulis – noteikumi vienkārši – kurš trāpa, tas arī tiek pie siera. Vēl viens šīs sacensības saliedēšanas moments ir dzīvošana telšu pilsētiņā, jo vismaz puse no dalībniekiem paliek nakšņot turpat pie trasēm teltīs. Ugunskuri, grils, dzīvā mūzika un nebeidzamas diskusijas un pieredzes apmaiņa par loka šaušanu līdz rīta ausmai.

Šoreiz mūsu klubu pārstāvēja Agate Zālīte AFFU klasē, Marina Rjabkova, kura parasti piedalās šī formāta sacensībās ar olimpisko loku (FS-R) un ir Eiropas un Pasaules čempione šajā loka klasē, bet šoreiz izmēģināja spēkus AFBB-R klasē, tas arī ir olimpiskais loks, bet bez tēmekļa. Nikolajs Siņņikovs startēja AMFS-R klasē. Visi atlēti parādīja lielisku rezultātu!

Piektdienas vakarā tika šauts Animal round – dzīvnieku attēli no zināmām distancēm līdz pirmām trāpījumam. Sestdien Field vingrinājums – 28 mērķi ar 4 bultām katrā un maksimāls attālums 80 jardi (ap 72m). Bet svētdien šaušana notika par mērķiem melnā krāsā ar mazu baltu vidiņu – Hunter round vingrinājums.

Nikolajs debijā šajā šaušanas disciplīnā ar olimpisko loku (FS-R) izpildīja B klasi (Animal 466/ Field 388/ Hunter 421), un uzlaboja divus Latvijas rekordus Field un Hunter raundos.

Agate Zālīte – sacensības uzsāka diezgan neveiksmīgi, pēc pagājušā gada rekorda uzstādīšanas Animal roundā ar -6 punktiem no maksimuma (554), šī gada starts izvērtās diezgan vājš – 546 punkti. Otrajā dienā, Field round tika izpildīts dienas plāns izšaut vismaz A normatīvu, kas ir apaļi 500 punkti FU loku klasei un tas arī tika piepildīts ļoti precīzi. Trešā diena un Hunter round izvērtās par visinteresantāko sacensību dienu, jo summā pēc divām dienām Agatei un Kristai no Igaunijas bija viena punkta starpība, kas tikai palielināja spriedzi un trešā diena bija izšķiroša vietu izcīņā. Kopumā Hunter raundā 508 punkti, par 6 punktiem labots Latvijas rekords un izcīnīta pirmā vieta.

Marina Rjabkova izpildīja A klases normatīvu un ar rezultātu Animal 482/ Field 404/ Hunter 419 uzlaboja trīs Latvijas rekordus!

Visi rezultātiAnimal, Field, Hunter  (PDF)

Atbildēt